Garderoba grand

Nadchodzi oczekiwana od dawna wiosna. Wówczas nie tylko szansa na zrzucenie paru zbędnych kilogramów, ale zarówno na wymianę naszych stylów żywieniowych. Cieplejsza aura skłania nas bowiem do usunięcia ciężkostrawnej diety opartej na ciele i nabiale i skorzystania ze zdrowia, które proponują nam sałatki.

Witaminy Sałatki stanowią prawdziwą bombę witaminową. Dostarczają nam one ludzi elementów potrzebnych do odpowiedniego działania systemu. Polacy zawsze jednak mają możliwość do chętniejszego sięgania po produkty pochodzenia zwierzęcego. Stąd tak wiele wśród naszych rodaków schorzeń układu krążenia. Choroba wieńcowa, miażdżyca oraz nadciśnienie stanowią wciąż jedną z ważnych przyczyn zgonów w podeszłym wieku. Częstsze jedzenie sałatek i minimalizacja produktów pochodzenia zwierzęcego zmniejszają ryzyko wysoko wymienionych schorzeń.

Lekkostrawność Warzywa są o moc bardziej lekkostrawne niż mięso i nabiał. Mniej występują w układzie pokarmowym, dzięki czemu po ich spożyciu czujemy się lepiej. Warzywa posiadają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do produktów mięsnych. Dzięki temuż nie zawierają one problemów ze zgagą i nadkwasotą. Dieta oparta na spożywaniu sałatek jest więc wartościowsza i estetyczniejsza dla własnego planu pokarmowego.

Łatwość przygotowania Przygotowywanie sałatek nie nie jest skomplikowane, szczególnie, jeżeli posiadamy odpowiednim sprzętem. Szatkownica do warzyw elektryczna sprawi, że wyprodukujemy je zadziwiająco szybko. Wystarczy tylko wybrać warzywa, z jakich zamierzamy osiągnąć sałatkę, poszatkować je przy pomocy maszyny, wymieszać i skropić sokiem z cytryny. W ciągu kilku chwili mamy duży i pożywny posiłek.

Kaloryczność Zanim nadejdą bogate i ciepłe dni, warto zrzucić nieco tkanki tłuszczowej nagromadzonej podczas zimy. Najskuteczniejszym sposobem, aby uzyskać wymarzoną sylwetkę, jest wejście na dietę opartą na warzywach i sałatkach. Szybko przekonasz się, że posiada żyć ona o wiele lepsza z tradycyjnych polskich bigosów i schabowych. Co wysoce, żeby przygotować pyszną sałatkę, nie trzeba być mistrzem kuchni. Wystarczy wyobraźnia i myśl. To wyłącznie od nas chce, z jakich składników stworzymy naszą ważną i mocną sałatkę.